Saç Ekimi Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

Saç ekim işlemi operasyondan sonra başlayan ve saçların istenilen hale gelmesine kadar geçen zamanı kapsar. Bu sürece dahil olmak için İzmir’ de size en yakın saç ekim merkezine başvurabilirsiniz.  Fakat sanki saç ekimi operasyonu yapıldıktan sonra her şeyi bitmiş gibi düşünürler. Saç ekimi işlemleri unutulmamalı ki tam anlamı ile bir cerrahi operasyondur. İşlemlerden sonra da iyileşme süreci içinde yapılacak her işlem büyük bir önem taşır. Mesela herhangi bir kesilen yere dikiş atıldığında özen gösteriliyor ise saç ekimi işlemlerinden sonra da saçlara daha fazla özen göstermek gerekir. Saç ekimi işlemleri sonrasında olan iyileşme süresinde her hususu adım adım doğru olarak uygulamak gerekir. Eğer saç ektirmeyi düşünüryorsanız her aşamayı en doğru şekilde bilmenizde yarar vardır. Bu bilgileri saç ekimi web sitesi adresini ziyaret ederek edinebilirsiniz.

Saç Ekimi İşleminin Yapıldığı Gün ve Sonrası

Saç ekimi operasyonu yapıldığında anestezik maddenin etkisinde olursunuz ve hiçbir şey hissetmezsiniz. Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa şayet operasyon çok rahat geçer. Saç ekimi işlemi uygulanacak hastanın durumuna göre değişen ve yaklaşık olarak 6 ya da 7 saat kadar süren zaman diliminden sonra evinize gidebilirsiniz. Saç ekimi işleminde ertesi gün doktorun sizi tekrar görmesi gerekir. Bunun sebebi işlemden sonra saçların ilk yıkama işlemini doktor tarafından gerçekleşmelidir. Ayrıca doktor size saçların nasıl doğru bir şekilde yıkanması hakkında bilgi verecektir. Hassas durumda olan saç derisi iki günden önce kesinlikle yıkanmaması gerekir ve her yıkama işleminde çok dikkatli olunmalıdır. İlk zamanlar ağrı hissetmeniz çok normal bir olaydır ve doktorunuzun size verdiği ilaçları kullanmanız da fayda vardır.

Saç ekimi işlemleri sonra en hassas olan zaman süresi ilk 10 veya 15 gündür. Bu zaman zarfında saçların yıkanması sonrası asla havlu ile kurutmayın. Bere ya da şapka gibi eşyalar kullanmayın. Ekilen saçlar en erken 15 gün sonra kendini gösterecektir. İşlemden sonra 10 gün süresince işlem esnasında meydana gelen foliküller içinde bulunan iğne ucu kadar olan kan damlaları burada kabuklanır. Yıkama yapıldıkça bu kabuklar düşer. Saç ekimi operasyonundan uygun olan zaman aralıklarında yıkandıkça 3 ya da 4 hafta sonra beliren saçlar dökülür. Yalnız bu durum sonunda canınız sıkılmasın. Çünkü bu saçların yerine güçlü saçlar gelecektir.

Saç Ekimi İşleminde 4. Aydan Sonrası

Saç ekimi işlemleri yapıldıktan sonra 4. aya kadar saçlar sağlıklı bir şekilde yerine gelir. 4. ay sonrasında ise artık çıkan saçların dökülmesi işlemleri duracaktır. Bu dönemden itibaren istenilen gerçek sonuçlar elde edilir. Saç ekimi işlemlerinden tam olarak kesin bir sonuç almak için 1 sene geçmesi yeterli olacaktır. Yapılan işlemler sonrasında istenilen sonucu almak bazen 14 ay kadar süreyi bulabilir. 4. ayın sonrasında çıkan saçların tam olarak sağlamlaşması ve aynı kalınlıkta olması 1 yıl kadar sürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *